Καθαρίζει την πρόκριση η Βραζιλία!

Για το 2Χ2 η Βραζιλία απέναντι στη Βενεζουέλα.

Στην πρεμιέρα της διοργάνωσης η ομάδα του Τίτε επικράτησε με 3-0 της Βολιβίας και μπήκε με το δεξί στο θεσμό. Δυσκολεύτηκε στο 1ο ημίχρονο και αποδοκιμάστηκε από τους φιλάθλους πηγαίνοντας στα αποδυτήρια. Μπήκε με μεγαλύτερη ορμή στο β’ μέρος και “καθάρισε” σχετικά εύκολα το παιχνίδι με δύο γκολ του Κουτίνιο στο 50’ και στο 53’ και τον Έβερτον να κλείνει το σκορ στο 85’.

Στο 0-0 έμεινε η Βενεζουέλα το Σάββατο απέναντι στο Περού και έφυγε ικανοποιημένη από το γήπεδο, αφού κράτησε την ισοπαλία, παρότι έμεινε με 10 παίκτες στο 75’. Μέχρι να αποκτήσει αριθμητικό μειονέκτημα πάντως ήταν απειλητική στην επανάληψη και θα μπορούσε να προηγηθεί.

Διαβάστε στο Betarades.gr το αναλυτικό preview του αγώνα Βραζιλία – Βενεζουέλα με όλα τα τελευταία νέα των δύο ομάδων, ρεπορτάζ, απουσίες, πιθανές ενδεκάδες, χρήσιμα στατιστικά στοιχεία και φυσικά τη στοιχηματική εκτίμηση.