Ασιατικά σε Καταλονία & Ρώμη

Δύο σημεία από το σημερινό κουπόνι.

Γράφει ο Δημήτρης Βασιλάκος…

Στις +165 μονάδες ο κυριακάτικος απολογισμός, λίγο θέλαμε για το απόλυτο. Η “μπόμπα” χάθηκε με το γκολ του Φαν Ντάικ στο 118′ και το G/G & Over 2.5 στο Σαν Σίρο χάθηκε με το σκορ στο 1-1 από ημίχρονο.

Πλήρωσε όμως ο Άρης τον άσο με χάντικαπ (-1), πλήρωσε το Over 2.5 στο Λοτζ, πλήρωσε και το Χινάρι στον τελικό του Carabao Cup. Διάνα και το παρολί με Over 2.5 σε ΤορίνοΆουγκσμπουργκ & το Under 3.5 στο “Μπερναμπέου“.

Χιρόνα – Ράγιο

Απέτυχε η Χιρόνα στα δύο απαιτητικά ταξίδια σε “Μπερναμπέου” (4-0) & Σαν Μαμές (3-2). Επιστρέφει μετά από τρεις εβδομάδες στην έδρα της, με στόχο να δώσει απαντήσεις, αναμένεται να πιέσει ψηλά, να ρισκάρει, να κάνει το αλέγρο παιχνίδι της.

Η Ράγιο μετρά 7 σερί ματς δίχως νίκη (0-5-2), αλλά οι εμφανίσεις της ήταν ανταγωνιστικές. Σκόραρε και στην έδρα της Ατλέτικο (2-1) και με την Ρεάλ (1-1) εντός. Στις 17 του Γενάρη, για το Copa Del Rey, η Χιρόνα κέρδισε 3-1 το μεταξύ τους, με το σκορ να διαμορφώνεται από το 36ο λεπτό, ενώ στον 1ο γύρο πέρασε από το Βαγιέκας (1-2), σε ματς με 6.43 xGoals σύνολο! Προβλέπουμε κι άλλη πλούσια μεταξύ τους αναμέτρηση, επιλογή το Over 3 (ασιατικό) σε απόδοση 2.25.

Ρόμα – Τορίνο

O ενθουσιασμός της πρόκρισης στα προημιτελικά του Europa League μπορεί να καλύψει την κόπωση της Ρόμα από τα 120 λεπτά της Πέμπτης. Με τον Ντε Ρόσι στον πάγκο είναι ξεκάθαρη η δημιουργική της βελτίωση, γενικότερα τα παιχνίδια της είναι πιο θεαματικά. Όλα (5/5) της Serie A πήγαν στο over 2.5.

Σε καλή κατάσταση η Τορίνο, πλασματική η ήττα της Πέμπτης από τη Λάτσιο (0-2), θα ψάξει μία νίκη-υπέρβασης η ομάδα του Γιούριτς για να μπει “ζεστά” στην ευρωπαϊκή κούρσα. Υπερβολικές οι τιμές στα γκολ, πολυτέλεια το Over 2 (ασιατικό) σε απόδοση 1.82.