Λεβαδειακός- Δόξα Δράμας 3-2

Ο Λεβαδειακός σημείωσε την δεύτερη συνεχόμενη ανατροπή στο πρωτάθλημα και επικρατώντας 3-2 της Δόξα Δράμας, ανέβηκε στη δεύτερη θέση της Super League 2 (με ματς περισσότερο).

Και το σερί του Λεβαδειακού μέσα στο 2020 συνεχίζεται!

Η ομάδα του Σωτήρη Αντωνίου, όπως και με την Παναχαϊκή, έτσι και με την Δόξα Δράμας έμεινε πίσω στο σκορ, αλλά με αντεπίθεση διαρκείας, επικράτησε 3-2 των Δραμινών και συνεχίζει το σερί του.

Οι Βοιωτοί έχουν εννιά ματς χωρίς ήττα (7 νίκες, 2 ισοπαλίες) και πλέον βρίσκονται στη δεύτερη θέση (με ματς περισσότερο), περιμένοντας να δει τι θα κάνουν οι άλλοι διεκδικητές της ανόδου.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 6′ με τον Σαμπανίδη, αλλά ο επιθετικός των γηπεδούχων, Φώτης Ιωαννίδης ισοφάρισε άμεσα στο 14′ σε 1-1.

Μέχρι το 69ο λεπτό, οι δύο ομάδες ήταν ισόπαλες, αλλά σε ένα δίλεπτο (69′-71′) ο Λεβαδειακός σημείωσε δύο γκολ με τους Πολέτο, Μπαστιάνο, για το 3-1. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-2 στις καθυστερήσεις με το δεύτερο γκολ του Σαμπανίδη.

ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ: Μπάγιτς, Βήχος, Λιάγκας, Παντελιάδης (56′ Μάντζιος), Χατζηλάμπρος (46′ Μύγας), Καραχάλιος, Μεχία, Ιωαννίδης, Κονέ, Πολέτο (87′ Νίκας), Μπαστιάνος

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ: Ηλιάδης, Σιώπης, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης, Καψάλης, Παρασκευάς (74′ Κοντός), Πινδώνης, Αποστολίδης (64′ Αποστολίδη), Κρητικός, Ρόβας (84′ Παπαϊωάννου), Σαμπανίδης