Ο Λεβαντόφσκι «ξαναχτύπησε», αλλά η Σουηδία πήρε τη νίκη και την πρωτιά στο 94′! (vids)

Απίστευτο φινάλε στο Σουηδία - Πολωνία!

Σασπένς, ανατροπές και δύο γκολ είχαν τα τελευταία λεπτά στην αναμέτρηση της Σουηδίας με την Πολωνία.

Αρχικά, η Πολωνία κατάφερε να ισοφαρίσει σε 2-2 (από 2-0) και άρχισε να ελπίζει για πρόκριση, «γκρεμίζοντας» παράλληλα για λίγη ώρα από την κορυφή του ομίλου τη Σουηδία. Ποιος άλλος; Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι «ξαναχτύπησε» και πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ στο 84′.

Η Σουηδία όμως, στις καθυστερήσεις του αγώνα, πέτυχε το πολυπόθητο γκολ που της έδωσε τη νίκη και την πρώτη θέση στον 5ο όμιλο του Euro 2020. Σκόρερ με κοντινό σουτ ο Κλάεσον στο 94′.