Φοβερός Σα – Απέκρουσε σωτήρια το φάουλ του Φερνάντες στις καθυστερήσεις (vid)

Ο Ζοσέ Σα με εκπληκτική επέμβαση στις καθυστερήσεις σε φάουλ του Μπρούνο Φερνάντες κράτησε το μηδέν για τη Γουλβς, με τους «Λύκους» να πανηγυρίζουν μια σπουδαία νίκη κόντρα στη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Η Γουλβς πανηγύρισε μια ιστορική και σπουδαία νίκη μέσα στο «Όλντ Τράφορντ», επικρατώντας με 1-0 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ για την 21η αγωνιστική της Premier League για πρώτη φορά μετά από 41 χρόνια.

Οι «Λύκοι» πήραν τη νίκη χάρη σε τέρμα του Μουτίνιο στο 82′, αλλά καθοριστικό ρόλο έπαιξε η παρουσία του Ζοσέ Σα στην εξέλιξη της αναμέτρησης.

Ο πρώην τερματοφύλακας του Ολυμπιακού χρειάστηκε να επέμβει στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, αποκρούοντας σωτήρια την απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπρούνο Φερνάντες και έτσι κράτησε το μηδέν για την ομάδα του, με τους συμπαίκτες του να τρέχουν και να τον αγκαλιάζουν με το σφύριγμα της λήξης.