Ο Τσάμπερλεϊν «κλείδωσε» τη νίκη για τη Λίβερπουλ – Σκόραρε και ο Μιναμίνο (vids)

Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν και Μιναμίνο σκόραραν για τη Λίβερπουλ μετατρέποντας σε... υγεινό περίπατο το ματς με τη Μπρέντφορντ.

Η Λίβερπουλ κατάφερε να ανοίξει το σκορ απέναντι στην Μπρέντφορντ πριν την ανάπαυλα, με τον Φαμπίνιο να σκοράρει στο 44′ για το 1-0.

Η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ πατούσε καλύτερα και στο δεύτερο 45λεπτο, δημιούργησε ευκαιρίες και πέτυχε δεύτερο γκολ στο 69′, «κλειδώνοντας» ουσιαστικά τη νίκη.

Ο Ρόμπερτσον βρήκε με ωραία σέντρα από τα αριστερά τον Όξλεϊντ-Τσάμπερλεϊν, ο οποίος με κοντινή κεφαλιά σημείωσε το 2-0 για τους Reds.

Δείτε το βίντεο:

Στο 74′ ο Κλοπ πέρασε τον Μιναμίνο στο παιχνίδι και ο Ιάπωνας χρειάστηκε μόλις 3 λεπτά για να σκοράρει. Μετά από τραγικό λάθος των παικτών της Μπρέντφορντ στην περιοχή τους, ο Φιρμίνο πήρε την μπάλα, έδωσε γρήγορα στον Μιναμίνο κι αυτός σε κενή εστία έκανε το 3-0 στο 77′.