Κρόος για την κάρτα… φάντασμα: «Κίτρινη κάρτα φυσικά…» (pic, vid)

Ο Τόνι Κρόος χρεώθηκε με κίτρινη κάρτα για ανύπαρκτο μαρκάρισμα στο ματς με την Έλτσε και σχολίασε ειρωνικά την απόφαση στο Twitter.

Η Ρεάλ έκανε την ανατροπή στην παράταση κόντρα στην Έλτσε, επικρατώντας με 2-1 στην παράταση και προκρίθηκε στους «8» του Copa Del Rey.

Στον Τόνι Κρόος όμως δεν έμεινε το αποτέλεσμα, αλλά κάτι πιο προσωπικό για το οποίο έχει κάθε λόγο να διαμαρτύρεται. Ο Γερμανός χαφ της «Βασίλισσας» παρατηρήθηκε με κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή της συνάντησης, Χόρχε Φιγκερόα Βάσκεθ, στο 78ο λεπτό του ματς για μαρκάρισμα στον Μορέντε, που δε συνέβη ποτέ.

Ο ρέφερι έγραψε στο φύλλο αγώνα πως έδωσε κίτρινη περισσότερο για διαμαρτυρία και λιγότερο για το… ανύπαρκτο φάουλ. Ο Κρόος εκφράστηκε επί του θέματος με ανάρτησή του στο Twitter.