Ανατριχιαστικός τραυματισμός του γκολκίπερ της Νότιγχαμ – Εξόγκωμα στο κεφάλι του (pics & vid)

Ένα «γιγάντιο» καρούμπαλο στο μέτωπο αποκόμισε ο τερματοφύλακας της Νότιγχαμ Φόρεστ στο ματς με την Ντέρμπι για την 18η αγωνιστική της Championship.

Θα το θυμάται για καιρό το παιχνίδι με την Ντέρμπι Κάουντι ο Μπράις Σάμπα.

Ο πορτιέρο της Νότιγχαμ Φόρεστ είχε μία άσχημη σύγκρουση με παίκτη των φιλοξενούμενων στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με αποτέλεσμα να αποκομίσει ένα τεράστιο καρούμπαλο στο μέτωπο.

Όπως είναι φυσικό, η εικόνα του Κονγκολέζου σόκαρε τους φιλάθλους, με τον ίδιο πάντως να μην πτοείται και να αγωνίζεται κανονικά στην επανάληψη, φορώντας απλά έναν επίδεσμο στο σημείο που χτύπησε.

Η ομάδα του μάλιστα κέρδισε με 2-1, με τον 27χρονο να μην χρειάζεται καν να αποκρούσει κάποιο σουτ στο δεύτερο ημίχρονο, μιας και η Ντέρμπι είχε μηδέν τελικές.