Ματσάρα στο «Γεντί Κουλέ» με τρία γκολ στο ημίχρονο (vid)

Πολύ όμορφο ματς στο «Γεντί Κουλέ» με τον φορμαρισμένο Παναιτωλικό να προηγείται με 2-1 του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Εξαιρετικό παιχνίδι στο «Γεντί Κουλέ», με τον Παναιτωλικό να προηγείται με 2-1 του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 8΄ο Μεντόσα έκανε το 0-1 παίρνοντας το ριμπάουντ από την απόκρουση του Βάτερμαν στη δική του εκτέλεση πέναλτι. Αυτό ήταν το τρίτο γκολ στα τελευταία τρία ματς για τον άσο των φιλοξενούμενων.

Στο 43′ ο ΟΦΗ απάντησε με ωραίο τελείωμα του Νέιρα, αλλά η χαρά των Κρητικών δεν κράτησε πολύ.

Με τη συμπλήρωση των 45 λεπτών ο Παναιτωλικός έκανε το 1-2 με κεφαλιά του Κορνέλιους σε εκτέλεση φάουλ του Μπαρμπόσα. Η φάση ελέγχθηκε και από το VAR, με το γκολ να μετράει κανονικά.