Η μαγική no-look του Αντετοκούνμπο κόντρα στους Νικς (Vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έδωσε μία καταπληκτική no look ασίστ στον αγώνα των Μπακς με τους Νικς με αποδέκτη τον Γκρέισον Άλεν.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο για ένα ακόμη παιχνίδι ήταν εκπληκτικός πετυχαίνοντας 38 πόντους και μαζεύοντας 13 ριμπάουντ οδήγησε τους Μιλγουάκι Μπακς στην νίκη με 123-108 κόντρα στους Νικς.

Μπορεί να δέχθηκε σκληρά φάουλ, όπως αυτό του Νέρλενς Νοέλ, αλλά αυτό δεν τον εμπόδισε να μαγέψει του φιλάθλους των ελαφιών.

Πιο συγκεκριμένα στην τέταρτη περίοδο σε μια φάση οι παίκτες των Νικς του έκαναν ένα double-team έπειτα από ένα επιθετικό ριμπάουντ που πήρε και εκείνος έψαξε να βρει την κατάλληλη επιλογή για να μην χαθεί η επίθεση. Έτσι με μια πάσα πάνω από το κεφάλι του βρήκε τον Γκρέισον Άλεν στην απέναντι πλευρά με την λεπτομέρεια ότι τον είχε στην πλάτη του, ο οποίος σούταρε και ευστόχησε σε τρίποντο.