Η «ζωγραφιά» του Κάνιας και ο Λένις, δίνουν προβάδισμα δύο τερμάτων στον Ιωνικό (vid)

Η ομάδα της Νίκαιας κατάφερε να προηγηθεί επί του Ατρομήτου με εκπληκτικό σουτ του Κάνιας στο 32', με τον Λένις επτά λεπτά αργότερα να δίνει αέρα δύο τερμάτων στους γηπεδούχους.

Tις βάσεις για την νίκη από το πρώτο ημίχρονο βάζει η ομάδα του Ιωνικού, με το σύνολο του Δημήτρη Σπανού να προηγείται με 2-0 του Ατρομήτου στην ανάπαυλα.

Το σκορ για την ομάδα της Νίκαιας άνοιξε με την συμπλήρωση μισης ώρας αγώνα ο Κάνιας, με τον Ισπανό μέσο να πετυχαίνει ένα τέρμα σπάνιας ομορφιάς, με το σουτ που επιχείρησε να παίρνει απίθανα φάλτσα και να καταλήγει στην πλαινή πλευρά των διχτύων του Γιαννιώτη.

Επτά λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι «χτύπησαν» ξανά με τον Λένις να καταφέρνει με διπλή προσπάθεια να παραβιάσει την εστία των φιλοξενούμενων για το 2-0 του Ιωνικού, που του δίνει σαφές προβάδισμα εν όψει της επανάληψης.