Ματσάρα με τρία γκολ στο ημίχρονο στο «Γεντί Κουλέ» (vids)

Πολύ όμορφο ματς στο «Γεντί Κουλέ» με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 2-1 του ΟΦΗ στο ημίχρονο της αναμέτρησης.

Εξαιρετικό παιχνίδι στο «Γεντί Κουλέ», με τον Παναθηναϊκό να προηγείται με 2-1 του ΟΦΗ στο πρώτο ημίχρονο.

Μόλις στο 8′ το «τριφύλλι» άνοιξε το σκορ, όταν μετά από σέντρα του Παλάσιος, ο Μεγιάδο στην προσπάθειά του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.

Στο 25′ οι Κρητικοί έφεραν το ματς στα ίσια με ένα σουτ του Σελίμοβιτς, σε μία φάση που ελέγχθηκε αρκετή ώρα από τον Καραντώνη στο VAR και κρίθηκε ότι ο Ντουρμισάι δεν επηρέαζε το οπτικό πεδίο του Μπρινιόλι.

Λίγο πριν τη λήξη του πρώτου μέρους και συγκεκριμένα στο 42′ οι «πράσινοι» πήραν εκ νέου το προβάδισμα, με τον Χουανκάρ να κλέβει την μπάλα και να «σερβίρει» έτοιμο γκολ στον Παλάσιος, ο οποίος έστειλε την ομάδα του προηγούμενη στα αποδυτήρια με 2-1.