Χαμένο πέναλτι από τον Ρονάλντο, γκολ με τον Σάντσο για τη Γιουνάιτεντ (pic & vids)

Με τη συμπλήρωση 20 λεπτών ο Ρονάλντο αστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι, αλλά πέντε λεπτά μετά ο Σάντσο βρήκε δίχτυα για το 1-0.

Την ευκαιρία να πετύχει το πρώτο του γκολ μέσα στο νέο έτος έχασε ο Κριστιάνο Ρονάλντο στο ματς Κυπέλλου με τη Μίντλεσμπρο.

Ο Πογκμπά κέρδισε πέναλτι, ο Πορτογάλος ανέλαβε την εκτέλεση, αλλά έστειλε την μπάλα άουτ και το 0-0 παρέμεινε στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης.

Αυτό μάλιστα ήταν το τέταρτο χαμένο πέναλτι του Κριστιάνο με τη φανέλα της Γιουνάιτεντ, μετά από εκείνα με Γουίγκαν, Γουέστ Χαμ και Μπαρτσελόνα στην πρώτη του θητεία.

Στο 25′ όμως ήρθε το γκολ για τους «κόκκινους διαβόλους» όταν από εξαιρετική μπαλιά του Μπρούνο, ο Σάντσο με πλασέ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0.