Ο εκπληκτικός Μουσό απέκρουσε πέναλτι, αλλά η Λειψία ισοφάρισε με αυτογκόλ του Ζαπακόστα (vids)

Ο Μουσό με μια εντυπωσιακή επέμβαση έπιασε το πέναλτι του Σίλβα, όμως η Λειψία έφερε το ματς στα ίσια χάρη σε αυτογκόλ του Ζαπακόστα.

Η Λειψία αν και αρχικά έχασε μεγάλη ευκαιρία για να φέρει το ματς με την Αταλάντα στα ίσια λόγω του Μουσό, τελικά τα κατάφερε.

Συγκεκριμένα, οι «ταύροι» στο 56ο λεπτό κέρδισαν πέναλτι, όταν ο Ντεμιράλ ανέτρεψε αντικανονικά τον Ενκουνκού μέσα στην περιοχή. Ο Σίλβα ανέλαβε την εκτέλεση και δεν κατάφερε να κερδίσει τον φοβερό Μουσό, που με μια εντυπωσιακή επέμβαση κράτησε το μηδέν για τους Μπεργκαμάσκι.

Ωστόσο, μετά από μόλις 2 λεπτά η γερμανική ομάδα ισοφάρισε σε 1-1 με αυτογκόλ του Ζαπακόστα έπειτα από γέμισμα του Ανχελίνο.