Πάρτι του Βόλου κόντρα στον ΟΦΗ, 3-0 ημίχρονο (vids)

Χάρη σε δύο γκολ του Φαν Βέερτ κι ένα του Φερνάντες ο Βόλος προηγήθηκε με 3-0 του Βόλου στο πρώτο ημίχρονο του Πανθεσσαλικού.

Σε πάρτι του Βόλου εξελίσσεται το παιχνίδι της τελευταίας αγωνιστικής των πλέι οφ της Super League κόντρα στον ΟΦΗ. Χάρη σε δύο γκολ του Φαν Βέερτ κι ένα του Φερνάντες οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0 στο 36′ και ουσιαστικά «καθάρισαν» το ματς πριν καν αρχίσει.

Ο Ολλανδός φορ έκανε το 1-0 στο 12′ με πολύ όμορφη κίνηση και τελείωμα, ενώ από αδράνεια της άμυνας των Κρητικών έκανε και το 2-0 στο 29′, φτάνοντας παράλληλα τα 17 γκολ στο πρωτάθλημα στο οποίο είναι πρώτος σκόρερ αφού ο Κούρτιτς έχει 15.

Πριν τελειώσει το ημίχρονο, ο Βόλος πέτυχε και τρίτο γκολ με υπέροχη εκτέλεση φάουλ του Φερνάντες που έκανε το 3-0 στο 36′.