Με 23-4 ξεκίνησε ο Ολυμπιακός: Πέντε λεπτά για το πρώτο του καλάθι ο Παναθηναϊκός (vids)

Με τα φρένα σπασμένα ο Ολυμπιακός στον πρώτο τελικό, άφησε πέντε λεπτά χωρίς καλάθι τον Παναθηναϊκό και ολοκλήρωσε την πρώτη περίοδο στο 23-4.

Αφηνιασμένος ο Ολυμπιακός στο ξεκίνημα του πρώτου τελικού! Οι «ερυθρόλευκοι» με καταπληκτική άμυνα, και με καλές επιλογές στην επίθεση άνοιξαν πολύ γρήγορα την ψαλίδα της διαφοράς στο σκορ: το 15-2 ακριβώς 2.30 πριν από τη λήξη της πρώτης περιόδου τα λέει όλα.

Και βέβαια το 23-4 με τη λήξη του πρώτου δεκαλέπτου που έδωσε από νωρίς μια τεράστια διαφορά που αγγίζει τους είκοσι πόντους.

Το πιο εντυπωσιακό απ’ όλα; Ο Παναθηναϊκός έμεινε για σχεδόν πέντε λεπτά χωρίς καλάθι, μέχρι να μειώσει σε 11-2 ο Λεωνίδας Κασελάκης και να ανοίξει λογαριασμό για τους φιλοξενούμενους που τελείωσαν το δεκάλεπτο με το τραγικό 2/18 σουτ.