Ο Παυλίδης πέτυχε το πρώτο γκολ της σεζόν για την Άλκμααρ (vid)

Ο Βαγγέλης Παυλίδης βρήκε δίχτυα κόντρα στην Γκόου Αχέντ Ιγκλς κάνοντας έτσι «σεφτέ» για τους Ολλανδούς στο νέο πρωτάθλημα.

Το πρώτο γκολ της Άλκμααρ στη σεζόν είχε γαλανόλευκο… χρώμα. Πιο συγκεκριμένα ο Βαγγέλης Παυλίδης βρήκε δίχτυα στην εκτός έδρας αναμέτρηση με την Γκόου Άχεντ Ιγκλς στο 70ο λεπτό, με την ομάδα του Πασκάλ Γιάνσεν να επικρατεί με 2-0 στο φινάλε.

Ο Έλληνας φορ εκμεταλλεύτηκε ιδανικά την έξοχη πάσα του  Φον Βίτρι και από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα. Αυτό ήταν το δεύτερο τέρμα στην σεζόν για τον Παυλίδη, μιας και είχε καταφέρει να σκοράρει και κόντρα στην Τζούλα Σίτι για τα προκριματικά του Europa Coference League.