Ο Αβονίγι το πρώτο γκολ της Νότιγχαμ μετά από 23 χρόνια στην Premier League (vid)

Στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου ο Αβονίγι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της Γουέστ Χαμ κι έκανε το 1-0 για τη Νότιγχαμ.

Η Νότιγχαμ Φόρεστ επέστρεψε μετά από 23 χρόνια στην Premier League και κόντρα στη Γουέστ Χαμ πανηγύρισε και το πρώτο της γκολ.

Συγκεκριμένα, στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους και μετά από φάση διαρκείας ο Ταΐβο Αβονίγι ήταν αυτός που έστειλε από κοντά την μπάλα στα δίχτυα για το 1-0 της ομάδας του.

Οι γηπεδούχοι κυκλοφόρησαν ωραία την μπάλα η οποία έφτασε στον Λίνγκαρντ, με τον Άγγλο να κάνει κάτι μεταξύ πάσας και σουτ και τον Νιγηριανό άσο να σκοράρει και με τη βοήθεια της τύχης προκαλώντας έξαλλους πανηγυρισμούς σε κερκίδα και αγωνιστικό χώρο.