Όλμο και Ασένσιο «χτυπούν» δύο φορές μέσα σε δέκα λεπτά την Ισπανία – Και τρίτο γκολ με πέναλτι του Φεράν (vids)

Ο Όλμο στο 11' και ο Ασένσιο στο 21' δίνουν από νωρίς προβάδισμα με 2-0 στην Ισπανία κόντρα στην Κόστα Ρίκα.

Πολύ δυναμικό ήταν το ξεκίνημα της Ισπανίας στο παιχνίδι με την Κόστα Ρίκα, αφού με τη συμπλήρωση 20 λεπτών στο ματς το σκορ στο ταμπλό έδειχνε 2-0.

Από ασίστ του Γκάβι στο 11′ ο Όλμο με ωραίο τελείωμα νίκησε τον Νάβας για το 1-0 και δέκα λεπτά μετά ήρθε και το 2-0.

Από γύρισμα του Άλμπα, ο Ασένσιο από κοντά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Νάβας που προσπάθησε, αλλά δεν μπόρεσε να αποκρούσει.

Δεκάλεπτο και γκολ για την Ισπανία που κέρδισε πέναλτι με τον Άλμπα στο 30′ κι ένα λεπτό αργότερα ο Φεράν το εκτέλεσε εύστοχα για το 3-0.