Χορεύει… σάμπα τη Νότια Κορέα η Βραζιλία: Απίθανο πάρτι στο πρώτο ημίχρονο (vids)

Μυθική εμφάνιση της Βραζιλίας στο πρώτο ημίχρονο με τη Νότια Κορέα. «Σβηστά» τέσσερα γκολ από τους παίκτες του Τίτε.

Ενα απίστευτο… πάρτι έχει στήσει στον αγωνιστικό χώρο του Stadium 974 η Βραζιλία! Η αρμάδα του Τίτε σπέρνει τον φόβο και τον τρόμο κόντρα στη Νότια Κορέα του Ιν-Μπεόμ Χουάνγκ, με το κοντέρ στο πρώτο ημίχρονο, να σταματά στα τέσσερα γκολ.

Η «Σελεσάο» μπήκε φορτσάτη, ανοίγοντας το σκορ στο 7′ με τον Βινίσιους. Φοβερό σλάλομ του Ραφίνια και υπέροχο τελείωμα του άσου της Ρεάλ για το 1-0. Εξι λεπτά μετά, ο Νεϊμάρ -που επέστρεψε στη δράση- έγραψε το 2-0 από την άσπρη βούλα, με τη σκυτάλη να περνάει στον Ριτσάρλισον. Σε μια φάση που… χάθηκε η μπάλα, ο άσος της Τότεναμ την εμφάνισε στα δίχτυα της Κορέας για το 3-0.

Το… κερασάκι στην τούρτα του πρώτου ημιχρόνου ήρθε από τα πόδια του Πακετά. Μετά από αδιανόητη πάσα του Βινίσιους, ο 25χρονος παίκτης νίκησε για τέταρτη φορά τον τερματοφύλακα της ομάδας του Μπέντο.