Ξεκίνημα «φωτιά» στον μικρό τελικό: 1-0 με κεφαλιά ο Γκβάρντιολ, άμεση απάντηση από τον Ντάρι (vids)

Εκρηκτικό πρώτο δεκάλεπτο στον μικρό τελικό, με την Κροατία να ανοίγει το σκορ με τον Γκβάρντιολ και το Μαρόκο να ισοφαρίζει άμεσα με τον Ντάρι.

Με τον καλύτερο τρόπο ξεκίνησε ο μικρός τελικός του Μουντιάλ στην Ντόχα αφού μέχρι να συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο, είχαν σημειωθεί δύο γκολ.

Στο 7′ και μετά από ωραία κομπίνα σε φάουλ η Κροατία έκανε το 1-0 με υπέροχη κεφαλιά του Γκβάρντιολ από ασίστ του Πέρισιτς, αλλά η απάντηση του Μαρόκου ήταν άμεση.

Δύο λεπτά μετά, από εκτέλεση φάουλ, ο Μάγιερ έκανε κακό διώξιμο, και ο Ντάρι με κοντινή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1.