Μαρτίνες και Κορέα «καθάρισαν» για την Ίντερ, μείωσε σε 3-2 ο Σίλβα (vids)

Με τους Λαουτάρο Μαρτίνες και Χοακίν Κορέα να σκοράρουν στο δεύτερο ημίχρονο η Ίντερ «καθάρισε» τη νίκη και την πρόκριση απέναντι στην Μπενφίκα.

Μπορεί να ισοφαρίστηκε λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ωστόσο στο δεύτερο μέρος η Ίντερ βρήκε δύο γκολ με τους Λαουτάρο Μαρτίνες και Χοακίν Κορέα και «σφράγισε» τη νίκη απέναντι στην Μπενφίκα και την πρόκρισή της στα ημιτελικά του Champions League.

Στο 65′ και μετά από ωραίο συνδυασμό των «νερατζούρι», ο Μαρτίνες εκμεταλλεύτηκε το γύρισμα του Ντιμάρκο και έκανε το 2-1 από κοντά.

Δείτε το 2-1:

Ο Κορέα με ένα ωραίο σουτ μέσα από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα του Βλαχοδήμου για το 3-1 των Ιταλών, στο 78΄.