Πάρτι της Μπαρτσελόνα κόντρα στην Αντβέρπ: 3-0 στο 22′ οι Καταλανοί (vids)

Τρομερό ξεκίνημα για την Μπαρτσελόνα που έχει μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ζοάο Φέλιξ και στο 22' προηγήθηκε με 3-0 της Αντβέρπ.

Με τον καλύτερο τρόπο μπήκε η Μπαρτσελόνα στο ματς της πρεμιέρας των ομίλων του Champions League καθώς μετά από 22 λεπτά ο πίνακας του σκορ έγραφε 3-0 κόντρα στην Αντβέρπ. Μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Καταλανούς ο Ζοάο Φέλιξ με γκολ και ασίστ.

Η αρχή έγινε στο 11′ όταν οι «μπλαουγκράνα» έκρυψαν την μπάλα η οποία έφτασε από τον Γκουντογκάν στον Φέλιξ κι εκείνος με άψογο τελείωμα έκανε το 1-0. Από ασίστ του Πορτογάλου στο 19′ ο Λεβντόφσκι έκανε το 2-0 φτάνοντας τα 100 γκολ στις ευρωπαϊκές διοργανώσεις ενώ τρία λεπτά μετά ο Ραφίνια έκανε σέντρα-σουτ, η μπάλα βρήκε στον Μπατάι και κατέληξε στα δίχτυα των Βέλγων για το 3-0.