Η ηγετική εμφάνιση του Αντετοκούνμπο που έδωσε τη νίκη στους Μπακς (vid)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν απολαυστικός απέναντι στους Τίμπεργουλβς και με 33 πόντους οδήγησε τους Μπακς σε ένα μεγάλο διπλό.

Οι Μιλγουόκι Μπακς κατάφεραν να περάσουν από την έδρα των Τίμπεργουλβς, επικρατώντας με σκορ 112-107 και επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα ύστερα από δύο συναπτές ήττες.

Κλειδί για τη νίκη των «ελαφιών» ήταν η τρίτη περίοδος, όπου με ένα επιμέρους 36-13 έχτισαν μια καλή διαφορά, κάτι που τους βοήθησε και στο φινάλε, όταν η Μινεσότα έκανε την αντεπίθεσή της για να μπορέσει να γυρίσει το ματς, δίχως όμως αποτέλεσμα.

Για ακόμη μία φορά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν απολαυστικός, κάνοντας τα πάντα στα 41′ λεπτά που έμεινε στο παρκέ. Ο «Greek Freak» μέτρησε 33 πόντους (9/13 εντός πεδιάς, 1/1 τρίποντο, 14-21 βολές), 13 ριμπάουντ και 5 ασίστ, οδηγώντας την ομάδα του στη νίκη.