Τα γκολ στο ΑΕΚ – Γαλατασαράι (vids)

Η ΑΕΚ επικράτησε 3-2 της πρωταθλήτριας Τουρκίας, Γαλατασαράι, στο πρώτο εντός έδρας φιλικό προετοιμασίας της.

Πολύ θετικό ήταν το τεστ της πρωταθλήτριας ΑΕΚ κόντρα στην Γαλατασαράι στο ΟΑΚΑ, με τους Κιτρινόμαυρους να επικρατούν 3-2! Πιο αναλυτικά, στο 22′ ο Ινάν εκτέλεσε φάουλ από αριστερά, η μπάλα πέρασε απ’ όλους και ο Μαϊκόν στο δεύτερο δοκάρι άνοιξε το σκορ με πλασέ (1-0).

Στο 35′ οι Κιτρινόμαυροι έφεραν το ματς στα ίσα, όταν ο Κλωναρίδης έκανε ωραία ενέργεια από δεξιά και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Λιβάγια για το 1-1.

Στο 51ο λεπτό η Ένωση πήρε και το προβάδισμα με το εξαιρετικό πλασέ του Μπακασέτα στη γωνία για το 2-1.

Ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο Μάνταλος εκτέλεσε αριστοτεχνικά ένα φάουλ, στέλνοντας τη μπάλα στη δεξιά γωνία του Τσιπέ για το 3-1 της Ένωσης.

Το τελικό 3-2 διαμόρφωσε ο Μαϊκόν με τρομερή εκτέλεση φάουλ από καλή θέση και τον Μπάρκα να αδυνατεί να αντιδράσει.