Η Άρσεναλ κάνει την ανατροπή με τον Λακαζέτ σε ρόλο «Αφρουδάκη» (pics,vids)

Με χέρι «σκάνδαλο» του Λακαζέτ στη φάση του δεύτερου γκολ, η Άρσεναλ κάνει το 2-1 επί της Κρίσταλ Πάλας και φτάνει στην ανατροπή.

Η Κρίσταλ Πάλας προηγήθηκε της Άρσεναλ με εκτέλεση πέναλτι του Λούκα Μιλιβόγεβιτς στο πρώτο λεπτό καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου, αλλά οι «κανονιέρηδες» ανέτρεψαν την κατάσταση στα πρώτα 9 λεπτά του δεύτερου μέρους.

Πρώτα ο Γκράνιτ Τζάκα με μία απίστευτη εκτέλεση φάουλ από αρκετά πλάγια θέση στο 51′ και εν συνεχεία ο Πιερ Εμερίκ Ομπαμεγιάνγκ με προβολή, μετά από καταφανέστατο χέρι του Αλεξάντρ Λακαζέτ. Η φάση της ασίστ με το χέρι του πρώην επιθετικού της Λιόν, έχει ήδη προκαλέσει σχόλια στα social media περί χρήσης του VAR, αν και στη συγκεκριμένη περίπτωση το σφύριγμα μάλλον ήταν εύκολο.

Δείτε τα δύο γκολ της Άρσεναλ που ανέτρεψαν το εις βάρος της 0-1.