Το μυθικό ξέσπασμα του Μουρίνιο στο γκολ του Φελαϊνί (vid)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πήρε νίκη-πρόκριση απέναντι στην Γιουνγκ Μπόις στις καθυστερήσεις με σκόρερ τον Φελαϊνι και ο Ζοσέ Μουρίνιο ξέσπασε στα μπουκάλια με τα ισοτονικά που είχε δίπλα του.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να σκοράρει γκολ εντός έδρας σε αγώνες του Champions League μετά από καιρό με τον Φελαϊνί στο 90’+1′ της αναμέτρησης με τη Γιουνακ Μπόις (1-0), παίρνοντας την πρόκριση για τους «16» της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης σε συνδυασμό και με το 1-0 της Γιουβέντους απέναντι στη Βαλένθια.

Αυτό που έχει όμως τη μεγαλύτερη σημασία τη στιγμή του γκολ, είναι πως ο Ζοσέ Μουρίνιο δεν άντεξε, πήρε τη συσκευασία με τα ισοτονικά ποτά και τα πέταξε, ξεσπώντας και βγάζοντας όλη την ένταση που είχε μέχρι εκείνο το λεπτό, ίσως ακόμα και την πίεση όλης της σεζόν.