Φεστιβάλ γκολ και 4-2 η Μπάγερν (vids)

Από δύο γκολ για κάθε ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο και το σκορ έχει φτάσει στο 4-2 για την Μπάγερν κόντρα στην Αιντραχτ.

Μόλις 44 δευτερόλεπτα χρειάστηκε ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι για να σκοράρει στο δεύτερο ημίχρονο όταν από σέντρα του Κομάν, έκανε από κοντά το 3-0 με κεφαλιά και φάνηκε να τελειώνει οριστικά το ματς.

Η Άιντραχτ όμως είχε απάντηση και μάλιστα διπλή, με τον Χιντερέγκερ να σκοράρεις δις (52′, 55′) και να μειώνει σε 3-2 για την ομάδα του βάζοντας «φωτιά» στο ματς. Αν και σέντερ μπακ μάλιστα, με αυτά τα δύο γκολ, έφτασε τα οκτώ τη φετινή σεζόν στο πρωτάθλημα.

Παρά το σοκ, η Μπάγερν βρήκε αντίδραση όμως και κατάφερε να πάει και πάλι τη διαφορά στα δύο γκολ με τον Ντέιβις στο 61′ ύστερα από τραγικό λάθος της άμυνας.