Σζέκσζαρντ – Ολυμπιακός 78-69: Το πάλεψαν αλλά έχασαν στις λεπτομέρειες

Η ομάδα μπάσκετ γυναικών του Ολυμπιακού δεν τα κατάφερε απέναντι στην Σζέκσζαρντ και ηττήθηκε με σκορ 78-69 στην Ουγγαρία.

Ο Ολυμπιακός πάλεψε στην Ουγγαρία απέναντι στην Σζέκσζαρντ όμως λύγισε στην τέταρτη περίοδο και ηττήθηκε με σκορ 78-69.

Οι Ερυθρόλευκες ήταν μέσα στο παιχνίδι για τρεις περιόδους και θα μπορούσαν να πάρουν τη νίκη, όμως στο φινάλε δεν τα κατάφεραν οι Μαγιάρες πήραν τη νίκη.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με την Σζέκσζαρντ να έχει πάρει μια μικρή διαφορά, αλλά τον Ολυμπιακό να μένει κοντά στο σκορ και πιέζει για να φτάσει στην ανατροπή. Οι παίκτριες του Μάρτινς Ζίμπαρτς ήταν εξαιρετικές στη δεύτερη περίοδο καταφέρνοντας να γυρίσουν την κατάσταση και να πάνε μπροστά στα αποδυτήρια έχοντας το +4 (33-29).

Το τρίτο δεκάλεπτο ήταν ντέρμπι, με τις Ερυθρόλευκες να κρατάνε τα ηνία και την Σζέκσζαρντ να πιέζει, αλλά την ελληνική ομάδα να αντέχει. Στην τελευταία περίοδο όμως ο Ολυμπιακός δεν μπόρεσε να ακολουθήσει των ρυθμό των γηπεδούχων και έτσι οι Μαγιάρες έφτασαν στη νίκη.