Νίκη του Άρη επί της ΜΖΤ Σκοπίων

Εύκολη επικράτηση του Άρη επί της ΜΖΤ Σκοπίων με 85-71, έχοντας ως μεγάλους πρωταγωνιστές τους Κάουαν και Χάνλαν

Δεύτερο φιλικό δεύτερη νίκη για τον Άρη, που επικράτησε 85-71 της ΜΖΤ Σκοπίων σε ματς που διεξήχθη στη Μίκρα.

Μεγάλοι πρωταγωνιστές για τους «κίτρινους» ο Κάουαν Τζούνιορ και Χάνλαν, που πέτυχαν 24 και 22 πόντους αντίστοιχα.

Το διάστημα που μπορεί να κρατήσει ο Γιάννης Καστρίτης είναι το τρίτο δεκάλεπτο όπου η ομάδα του έκανε 18-0 σερί μετατρέποντας το 43-47 σε 61-47, για να κλείσει η 3η περίοδος με σκορ 65-51.

Η διαφορά έφτασε έως και στους 25 πόντους (81-56) για την ελληνική ομάδα, στο τέλος όμως οι παίκτες του Άρη χαλάρωσαν με αποτέλεσμα να πέσει η διαφορά.

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 43-44, 65-51, 85-71.

Άρης : Τζούστον 12, Κάουαν JR 24 (3), Σιδηροηλίας 3, Πετανίδης, Λόκετ 12 (2), Νετζήπογλου 4, Γουίλιαμς 6, Χάνλαν 22 (2), Κώττας 2, Λαμπρόπουλος, Γεροκώστας.

ΜΖΤ: Μιτέφσκι 6, Ιβάνοφ 3 (1), Νικόλοφ 16 (4), Ναουμόφσκι, Ρομπέφ 3 (1), Κριστέφσκι 12 (2), Ντέιβις 11, Ρίκιτς 20, Σπασόφσκι.