Παπαθεοδώρου: «Δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε συνολικά σαν ομάδα»

Όλα όσα δήλωσε ο τεχνικός του Κολοσσού, Ηλίας Παπαθεοδώρου μετά την ήττα του Κολοσσού από τον Ιωνικό.

Ο Ιωνικός επικράτησε με 89-84 του Κολοσσού στην παράταση, ξεκινώντας έτσι με το… δεξί τις υποχρεώσεις του στην φετινή Basket League.

Στις δηλώσεις του μετά το ματς, ο τεχνικός της ομάδας της Ρόδου, Ηλίας Παπαθεοδώρου στάθηκε στην μεγαλύτερη ένταση που έδειξε η ομάδα της Νίκαιας.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Ηλία Παπαθεοδώρου:

«Ήταν ένα πολύ δύσκολο και σκληρό παιχνίδι, θέλαμε να ελέγξουμε τον ρυθμό, τα καταφέραμε στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως τα φάουλ του Μορέιρα μας κόστισαν.

Στην παράταση με δύο μεγάλα σουτ ο Ιωνικός πήρε τη νίκη. Έπαιξε με μεγαλύτερη ένταση και έδειξε πως θέλει το ματς περισσότερο.

Είμαστε μια πολύ καινούρια ομάδα, βάλαμε δύο νέους παίκτες τις τελευταίες ημέρες και έχουμε ανακατευτεί κάπως. Δεν ήμασταν αυτοί που έπρεπε συνολικά σαν ομάδα».