Με νίκη επί της Μπαχτσεσεχίρ έρχεται ΣΕΦ η Εφές

Χωρίς να δυσκολευτεί επί της ομάδας του Στέφανου Δέδα, επικράτησε με 87-81 και έρχεται με υψηλή ψυχολογία για το ματς με τον Ολυμπιακό.

Δεν πιέστηκε ιδιαίτερα η Αναντόλου Εφές απέναντι στην Μπαχτσεσεχίρ, την οποία και νίκησε με 87-81 για το τουρκικό πρωτάθλημα, λίγες ημέρες πριν την αναμέτρηση στο ΣΕΦ με τον Ολυμπιακό, για την 12η αγωνιστική της Ευρωλίγκας.

Το συγκρότημα του Αταμάν στηρίχθηκε στην επίθεσή του και παρουσίασε μία πολύ καλή εικόνα απέναντι στο αντίστοιχο του Στέφανου Δέδα τελειώνοντας το μας με 47% στα τρίποντα (8/17).

Για την αντίπαλο του Ολυμπιακού την 12η αγωνιστική της Ευρωλίγκας, πρώτος σκόρερ ήταν ο Μόερμαν με 24 πόντους και 13 ριμπάουντ ενώ 23 πέτυχε ο Μίσιτς που διανύει περίοδο εξαιρετικής κατάστασης έχοντας και 6 ριμπάουντ. Ο Ντάνστον πρόσθεσε 14 πόντους από την πλευρά του και 10 ο Λάρκιν.

Στο… τρίτο ημίχρονο της αναμέτρησης, η γυναίκα του Ντόγκους Μπαλμπάι, Έρικα, ενώπιον όσων βρέθηκαν στο γήπεδο, του αποκάλυψε ότι περιμένει τον γιό του!