Ηττήθηκε και απέκτησε συγκάτοικο η Μακάμπι (86-94)

Η ομάδα του Ελληνα τεχνικού γνώρισε την ήττα στο ντέρμπι κορυφής από την Χολόν (86-94) και πλέον οι δύο ομάδες συγκατοικούν στην πρώτη θέση.

Την ήττα από την Χάποελ Χολόν γνώρισε η Μακάμπι Τελ Αβίβ του Γιάννη Σφαιρόπουλου.

Η ομάδα του Ελληνα προπονητή αποδείχθηκε κατώτερη των περιστάσεων στο ντέρμπι κορυφής με την Χολόν και πλέον οι δύο ομάδες συγκατοικούν στην πρώτη θέση.

Η Μακάμπι μάλιστα ηττήθηκε παρότι στο τέλος της πρώτης περιόδου βρέθηκε στο +15! Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν, μείωσαν τη διαφορά στον πόντο στο τέλος του ημιχρόνου (48-47) και στη λήξη της τρίτης περιόδου προηγήθηκαν με 4 πόντους (64-68). Στο τελευταίο δεκάλεπτο η Χολόν κυριάρχησε και με επιμέρους σκορ 26-22 έφτασε στη νίκη.

Οι 19 πόντοι του Πάργκο και οι 14 του Ουίλμπεκιν δεν ήταν αρκετοί, προκειμένου η Μακάμπι να καταφέρει να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 30-15, 48-47, 64-68, 86-94