Ρόμπερτς : «Μόνο στην τρίτη περίοδο ήμασταν Ολυμπιακός»

Ο Αμερικανός γκαρντ παραδέχθηκε οτι ο Ολυμπιακός έπιασε την καλή του απόδοση μόνο σε μία περίοδο και συγκεκριμένα στην τρίτη.

Ο Ολυμπιακός δεν έπιασε καλή απόδοση απέναντι στον Ερυθρό Αστέρα, παρά μόνο στην τρίτη περίοδο, με αποτέλεσμα να ηττηθεί με 89-78 στο Βελιγράδι. Αυτό ακριβώς σημείωσε ο Μπράιαν Ρόμπερτς στις δηλώσεις που έκανε μετά το ματς.

«Στην τρίτη περίοδο παίξαμε το μπάσκετ του Ολυμπιακού και ήμασταν πολύ καλοί στην επίθεση. Κάναμε αυτό που θέλαμε στο γήπεδο. Στην τέταρτη περίοδο δεν συνέβη αυτό. Δεχτήκαμε πολλούς πόντους στο ανοιχτό γήπεδο και όχι μόνο. Πρέπει να βρούμε τη χαμένη ταυτότητά μας και κυρίως στην άμυνα.

Δεν μπορείς να παίζεις καλά μια περίοδο και να περιμένεις τη νίκη, ειδικά εκτός έδρας. Πρέπει να στην άμυνα πρέπει να εμφανίσουμε το καλό πρόσωπο που είχαμε στο ξεκίνημα της σεζόν και στην επίθεση να φτιάχνουμε φάσεις. Πρέπει να παλεύουμε κάθε βράδυ», είπε ο Ρόμπερτς.