Ρεάλ Μαδρίτης – Αναντολού Εφές 82-69

Η Ρεάλ Μαδρίτης επιβλήθηκε με 82-69 της Αναντολού Εφές και ξεκίνησε νικηφόρα τις φετινές της υποχρεώσεις στη Euroleague.

Η Ρεάλ Μαδρίτης δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στην πρωταθλήτρια Ευρώπης, Αναντολού Εφές, και πήρε τη νίκη με 82-69 στην πρεμιέρα της Euroleague.

Οι Μαδριλένοι μπήκαν… φουριόζοι στο ματς και πήραν μια διαφορά 17 πόντων (32-15) στο πρώτο δεκάλεπτο.

Η κατάσταση δεν άλλαξε στο δεύτερο δεκάλεπτο, με τους γηπεδούχους να επιβάλλουν πλήρως το παιχνίδι τους, φτάνοντας μέχρι και στο +21 (48-27), με την Εφές να μειώνει στους 15 (50-35) στο τέλους του ημιχρόνου.

Η Ρεάλ συνέχισε στους ίδιους ρυθμούς και στο τρίτο δεκάλεπτο, πηγαίνοντας τη διαφορά στους 20 πόντους (68-48), με τους Τούρκους να μειώνουν τη διαφορά στην τελευταία περίοδο αλλά να μην καταφέρνουν κάτι παραπάνω, με τη Ρεάλ να παίρνει τη νίκη με 82-69.