Τα «έψαλε» σε Μίσιτς, Σίνγκλετον ο Αταμάν

Η Εφές δε λέει να «ισιώσει» γνωρίζοντας 4 ήττες σε ισάριθμα ματς στη Euroleague, με τον Αταμάν να τα... χώνει σε Μίσιτς και Σίνγκλετον.

Η Εφές ηττήθηκε χθες από την Αρμάνι, αγνοώντας τη νίκη στη Euroleague, καθώς πλέον μετρά 4 ήττες σε ισάριθμους αγώνες. Ο Εργκίν Αταμάν δε θα μπορούσε να είναι ευχαριστημένος με την απόδοση της ομάδας του, έχοντας πολλά παράπονα από τους παίκτες του.

Ο Τούρκος τεχνικός μίλησε για το τι έφταιξε, στη συνέντευξη Τύπου, εκφράζπντας ανοιχτά τη δυσαρέσκειά του, κυρίως για τους Μίσιτς και Σίνκλετον.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του:

«Είχαμε 2/14 τρίποντα σε σχήμα με Λάρκιν, Μίσιτς και Μπομπουά. Είπα στα αποδυτήρια πως ήταν απαράδεκτη η επίθεσή μας στο τέταρτο δεκάλεπτο. Τα τρίποντα του Μίσιτς από τα 8-9 μέτρα είναι ανεξήγητα και απαράδεκτα.

Επίσης, ο Σίνγκλετον ήταν για 27 λεπτά στο παρκέ και δεν πήρε ούτε ένα ριμπάουντ. Κι αυτό είναι κάτι που πρέπει να σχολιαστεί!»