Τεράστια ανατροπή της Ρεάλ από το -16

Η πρωτοπόρος Ρεάλ «καρδιοχτύπησε» για 27 λεπτά απέναντι στον φιλοξενούμενο και αδιάφορο Ερυθρό Αστέρα, αλλά με τεράστια ανατροπή από το -16 (54-70 στο 27΄) πήρε την 26η νίκη της.

Η πρωτοπόρος Ρεάλ «καρδιοχτύπησε» για 27 λεπτά απέναντι στον φιλοξενούμενο και αδιάφορο Ερυθρό Αστέρα, αλλά με τεράστια ανατροπή από το -16 (54-70 στο 27΄) πήρε την 26η νίκη της. Οι Ισπανοί επικράτησαν με 101-94 της ομάδας του Γιάννη Σφαιρόπουλου, για την 32η αγωνιστική της Euroleague, υποχρεώνοντας τους φιλοξενούμενους στην 21η ήττα τους.

Τεράστια εμφάνιση από τον Τζανάν Μούσα (30π.), στο επιμέρους σκορ 47-25 των πρωταθλητών Ευρώπης στα τελευταία 13 λεπτά της αναμέτρησης, ενώ άξιοι συμπαραστάτες του αποδείχθηκαν οι Μάριο Χεζόνια με 20 πόντους και Γκερσόν Γιαμπουσέλε με 16 πόντους. «Διπλός» ο Έντι Ταβάρες με 11 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Από τον Ερυθρό Αστέρα έλαμψε ο Νεμάνια Νέντοβιτς με 30 πόντους, ενώ στους 22 σταμάτησε ο Άνταμ Χάνγκα.

Τα δεκάλεπτα: 20-21, 44-47, 72-75, 101-94.