Το εντυπωσιακό 17-0 του Ολυμπιακού στην Πόλη!

Το μουδιασμένο ξεκίνημα, έδωσε τη θέση του σε ένα εντυπωσιακό σερί 17 πόντων για την ομάδα του Ντέιβιντ Μπλατ στο παιχνίδι με την Αναντολού Εφές στην Πόλη

Η Αναντολού Εφές ξεκίνησε δυναμικά στην αναμέτρηση κόντρα στον Ολυμπιακό για την 23η αγωνιστική της Euroleague και έχτισε ένα προβάδισμα εννέα πόντων (18-9) με τους Ερυθρόλευκους να δυσκολεύονται και στις δύο πλευρές του παρκέ.

Οι Πειραιώτες στη συνέχεια όμως, ανέβασαν κατακόρυφα την απόδοσή τους, έσφιξαν την άμυνα και βρήκαν λύσεις στην επίθεση, εξανεμίζοντας τη διαφορά με ένα εντυπωσιακό 17-0, που τους έφερε μπροστά στο σκορ με 18-26!

Πιο συγκεκριμένα, μετά από 03:50 λεπτά παιχνιδιού ο Σίμον με σουτ τριών πόντων έκανε το 18-9 για την ομάδα του, που κόλλησε στους «18» για 5,5 λεπτά! Με αποτέλεσμα το 18-9 να γίνει 18-26!

Μία από τις φάσεις της πρώτης περιόδου, είναι η εξαιρετική συνεργασία των Στρέλνιεκς – Μιλουτίνοφ και το κάρφωμα του Σέρβου.