Τόμιτς: «Συγχαρητήρια στον καλό μου φίλο Γιάννη»

Ο Μίλαν Τόμιτς, μετά την ήττα από τη Μακάμπι, συνεχάρη τον Γιάννη Σφαιρόπουλο και τη Μακάμπι, αλλά και τους παίκτες του για την προσπάθεια.

Η Μακάμπι Τελ Αβίβ επικράτησε με 84-69 του Ερυθρού Αστέρα στην παράταση για την τρίτη αγωνιστική της Ευρωλίγκα, γλυτώνοντας έτσι την «αυτοκτονία».

Ο Μίλαν Τόμιτς στις δηλώσεις του συνεχάρη τον Γιάννη Σφαιρόπουλο, ενώ συνεχάρη και τους παίκτες του για την προσπάθειά τους να επιστρέψουν από το αρχικό -15.

«Συγχαρητήρια στη Μακάμπι και τον καλό μου φίλο, Γιάννη. Εμείς δεν μπήκαμε καλά στο ματς και επιτρέψαμε στον αντίπαλο να σκοράρει πολύ στο ανοιχτό γήπεδο. Όμως βελτιώσαμε την άμυνά μας και επιστρέψαμε στο παιχνίδι.

Στο φινάλε είχαμε ένα ελεύθερο σουτ για τη νίκη, αλλά αστοχήσαμε και στην παράταση ήταν δύσκολο να αντιδράσουμε χωρίς τον Γκιστ που τραυματίστηκε και τον Φαγέ που αποβλήθηκε με πέντε φάουλ. Θέλω πάντως να συγχαρώ την ομάδα μου που πάλεψε μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο και έφτασε τόσο κοντά στη νίκη», δήλωσε ο Μίλαν Τόμιτς.