«Καυτός» Γιάννης με 21 πόντους και 8/8 σουτ στο πρώτο ημίχρονο με τους Μάτζικ (vids)

Ο Greek Freak έκανε ότι ήθελε στο πρώτο ημίχρονο απέναντι στην ομάδα του Ορλάντο για τα πλέι οφ του ΝΒΑ.

Άντε να τον πιάσουν! Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν φανταστικός στο πρώτο ημίχρονο των Μπακς απέναντι στους Μάτζικ. Ο Greek Freak έκανε ότι ήθελε στο τρίτο ματς της σειράς με το Ορλάντο, πραγματοποιώντας ένα απίστευτο πρώτο 24λεπτο.

Για την ακρίβεια ο back to back MVP της κανονικής διάρκειας του ΝΒΑ, σταμάτησε στους 21 πόντους στο πρώτο ημίχρονο, έχοντας 6/6 δίποντα, 2/2 τρίποντα, 5 ριμπάουντ και 4 ασίστ σε 16 λεπτά παιχνιδιού με τη φανέλα των Ελαφιών.

Με αυτήν του την εμφάνιση οδήγησε τους Μπακς στα αποδυτήρια με το υπέρ τους 70-43, την ώρα που οι Μάτζικ δεν μπορούσαν να βρουν απάντηση στον Greek Freak.