ΜακΜίλαν για διαιτησία : «Είναι αστείο αυτό που έγινε με τις βολές»

Ο προπονητής των Πέισερς έκανε έντονα παράπονα για την διαιτησία, στον αγώνα με τους Μαϊάμι Χιτ.

Οι Πέισερς ηττήθηκαν με 124-115 από τους Μαϊάμι Χιτ, με τα τελευταία λεπτά να κρίνουν το αποτέλεσμα. O Νέιτ ΜακΜίλαν έκανε έντονα παράπονα στην διαιτησία, καθώς τόνισε ότι είναι αστείο να δίνονται 52 βολές σε ένα ματς.

Συγκεκριμένα, η δική του ομάδα εκτέλεσε μόλις 28 βολές (21 εύστοχες) σε σχέση με τους αντιπάλους (43 εύστοχες). Ακόμα, θεωρεί αυτός είναι ο βασικός λόγος της ήττας και αυτή την στιγμή, είναι μία ανάσα από τον αποκλεισμό καθώς στην σειρά, χάνουν με 3-0.

Αναλυτικά, είπε: «Δεν μπορώ να το εξηγήσω. Εκτέλεσαν 52 βολές, είναι αστείο! Είχαν 24 από το πρώτο ημίχρονο και μόνο ο Μπάτλερ 20. Είμαστε στα playoffs και πιστεύω πως κάποια σφυρίγματα ήταν… Δεν μπορώ να το εξηγήσω».