Μπρούκλιν Νετς – Μιλγουόκι Μπακς 94-109

Οι Μιλγουόκι Μπακς πήραν μια εύκολη νίκη στην έδρα των Μπρούκλιν Νετς (109-94), με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να αποχωρεί στην τελευταία περίοδο με πρόβλημα στον αστράγαλο.

Την έκτη τους νίκη σε επτά παιχνίδια μετά την απόλυση του Τζέισον Κιντ πανηγύρισαν οι Μιλγουόκι Μπακς, που πέρασαν εύκολα από το Μπρούκλιν κόντρα στους Νετς με 109-94.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε μια ακόμη γεμάτη εμφάνιση με 16 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 τάπα, όμως αποχώρησε με χτύπημα στον αστράγαλο στη διάρκεια της τελευταίας περιόδου. Μέχρι στιγμής δεν υπάρχει κάτι νεότερο για την κατάσταση της υγείας του.

Στα του ματς, οι Μπακς ξέφυγαν από πολύ νωρίς στο σκορ, όντας στο +21 (41-62) στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου και και κινδύνευσαν καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα. Ο Έρικ Μπλέντσο ήταν σε πολύ καλό βράδυ, καθώς μέτρησε 28 πόντους, 6 ασίστ και 4 ριμπάουντ, ενώ εξαιρετικός ήταν και ο Τζον Χένσον με 19 πόντους και 18 ριμπάουντ.

Τα δωδεκάλεπτα: 22-36, 41-62, 72-83, 94-109.