Πέισερς-Κινγκς 101-83

Οι Σακραμέντο Κινγκς του Παπαγιάννη και του Κουφού, ηττήθηκαν με κάτω τα χέρια από τους Ιντιάνα Πέισερς με 101-83.

Οι Κινγκς δεν είναι σε καλή κατάσταση, πραγματοίησαν νέα κακή εμφάνιση και έχασαν εύκολα από τους Πέισερς. Η Ιντιάνα φάνηκε από νωρίς ότι θα κερδίσει εύκολα, αφού πήρε προβάδισμα άνω των 10 πόντων από το πρώτο ημίχρονο.

Οι «βασιλιάδες» δεν μπόρεσαν να πλησιάσουν έκτοτε και οι Πέισερς πέτυχαν άνετα την τέταρτη νίκη τους σε επτά αγώνες. Για τους Κίνγκς αγωνίστηκαν και οι δύο Έλληνες, Κουφός και Παπαγιάννης.

Ο πρώτος είχε 5 πόντους και 2 ριμπάουντ σε 20 λεπτά, ενώ ο δεύτερος 4 πόντους και 1 ασίστ σε 5 λεπτά. Πρώτος σκόρερ για τους Κίνγκς ήταν ο Φοξ με 18. Τέλος, για τους Πέισερς, ο Μπογκντάνοβιτς είχε 17 και ο Γιανγκ 15, ενώ ο ο Βίκτορ Ολαντίπο έκανε μέτρια εμφάνιση με 14 πόντους.