Καβαλίερς – Νάγκετς 117-126

Οι Καβαλίερς υπέστησαν εντός έδρας ήττα από τους Νάγκετς και έπεσαν στο 36-26, με την ομάδα του Ντένβερ να ανεβαίνει στο 35-28. Η ήττα φαινόταν ότι θα έρθει από το πρώτο μέρος στο οποίο οι φιλοξενούμενοι πήραν αέρα 11 πόντων. Οι Καβς στην τρίτη περίοδο έδειξαν ότι μπορούν να επιστρέψουν, αλλά στο τελευταίο δωδεκάλεπτο οι […]

Οι Καβαλίερς υπέστησαν εντός έδρας ήττα από τους Νάγκετς και έπεσαν στο 36-26, με την ομάδα του Ντένβερ να ανεβαίνει στο 35-28. Η ήττα φαινόταν ότι θα έρθει από το πρώτο μέρος στο οποίο οι φιλοξενούμενοι πήραν αέρα 11 πόντων. Οι Καβς στην τρίτη περίοδο έδειξαν ότι μπορούν να επιστρέψουν, αλλά στο τελευταίο δωδεκάλεπτο οι Νάγκετς κράτησαν το σκορ.

Ο Λεμπρόν Τζέιμς έκανε triple-double σημειώνοντας 25 πόντους, 15 ριμπάουντ και 10 ασίστ, αλλά δεν μπόρεσε να οδηγήσει στη νίκη την ομάδα του. Οι Χιλ και Σμιθ πρόσθεσαν από 17 και 19 πόντους αντίστοιχα. Για τους μεγάλους νικητές, ο Χάρις ήταν ο πρώτος σκόρερ της αναμέτρησης με 32 πόντους, ενώ ο Μπάρτον συμπλήρωσε άλλους 23.

Τα δωδεκάλεπτα: 31-37,31-36,35-30,20-23