Με εξαιρετικό Γιόκιτς το Ντένβερ κέρδισε τους Σπερς

Ο Νίκολα Γιόκιτς με double double 32 πόντοι, 16 ριμπάουντ) οδήγησε την ομάδα του σε νίκη επί των Σαν Αντόνιο Σπερς.

Ο Νίκολα Γιόκιτς ήταν εξαιρετικός απέναντι στους Σαν Αντόνιο Σπερς και με double double με 32 πόντους και 16 ριμπάουντ οδήγησε την ομάδα του στη δεύτερη συνεχόμενη νίκη με 102-96.

Καθόλη τη διάρκεια του παιχνιδιού οι Ντένβερ Νάγκετς βρίσκονταν μπροστά στο παιχνίδι.

Στην τελευταία περίοδο το Ντένβερ ξεκίνησε έχοντας προβάδισμα 9 πόντων όμως οι σπερς ανέκαμψαν και μείωσαν τη διαφορά στον πόντο οχτώ λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Ωστόσο οι Νάγκετς δεν τα παράτησαν και με ένα σερί 11-3 έκαναν το σκορ 94-85 τέσσερα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.

Οι Σαν Αντόνιο Σπερς δεν κατάφεραν να κάνω κάτι παραπάνω και έτσι διαμορφώθηκε το τελικό σκορ 102-96.

Πέρα από τον Γιόκιτς, το Ντένβερ είχε τον Μόρις με 13 πόντους, τον Μπάρτον με 12 και τον Γκριν με 10. Από το Σαν Αντόνιο ο Κέλντον Τζόνσον είχε 27, 16 ο Γουάιτ και από 15 Πόελτι ακι Μάρεϊ.