Μπακς – Η τρομερή εμφάνιση του Αντετοκούνμπο απέναντι στους Χόρνετς (vid)

Δείτε τη 40αρα του Γιάννη Αντετοκούνμπο απέναντι στους Χόρνετς, η οποία ωστόσο δεν ήταν αρκετή για να φέρει τη νίκη στους Μπακς.

Οι Μιλγουόκι Μπακς «λύγισαν» από τις σημαντικές απουσίες που… κουβαλούσαν και δεν κατάφεραν να επικρατήσουν των Σάρλοτ Χόρνετς, γνωρίζοντας την ήττα με 114-106.

Φυσικά, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων για άλλη μία φορά και οδήγησε τα «Ελάφια» στο σκοράρισμα, πετυχαίνοντας μία γεμάτη 40αρα.

Συγκεκριμένα, ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 43 πόντους (18/20 βολές, 8/14 δίποντα, 3/6 τρίποντα), 12 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 μπλοκ και 3 λάθη στα 37 λεπτά που έμεινε στο παρκέ.

Οι 21 πόντοι ήρθαν μάλιστα στην 4η περίοδο, χωρίς αυτό να αλλάζει βέβαια τον τελικό νικητή της αναμέτρησης. Ο Κρις Μίντλετον με 27 ήταν ο δεύτερος σκόρερ των Μπακς.