Eπέστρεψε ο Γιάννης, νίκησαν οι Μπακς (121-109)

Στην επιστροφή του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πραγματοποίησε μια σπουδαία εμφάνιση και οδήγησε τους Μπακς στην νίκη με 121-109 κόντρα στους Νετς εκτός έδρας.

Οι Μιλγουόκι Μπας παρατάχθηκαν στο παιχνίδι κόντρα στους Νετς με έξι απουσίες, όμως επέστρεψε ξανά στην αγωνιστική δράση ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, ο οποίος πραγματοποίησε μια εξαιρετική εμφάνιση και οδήγησε τους Μπακς στην εκτός έδρας νίκη με 121-109 κόντρα στους Νετς.

Οι Μπακς από την αρχή της αναμέτρησης είχαν τον πλήρη έλεγχο του αγώνα και στα μισά της πρώτης περιόδου ήταν μπροστά στο σκορ με 13-7, ενώ ολοκλήρωσαν το δωδεκάλεπτο προηγούμενοι με 29-21. Στο ξεκίνημα της δεύτερης περιόδου οι φιλοξενούμενοι πήγαν στο +9 30-39, αλλά και στο +13 38-51 στο 49-60 έληξε το ημίχρονο.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο και η παρέα ήταν ασταμάτητοι και στο δεύτερο ημίχρονο και ανέβασαν ακόμα περισσότερο την διαφορά στο +16 59-75, αλλά και στο +23 64-87 λίγο πριν το τέλος της τρίτης περιόδου. Το τέταρτο δωδεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα και οι Μπακς κατάφεραν να πάρουν μια μεγάλη εκτός έδρας νίκη με 121-109 πάρα τις αρκετές απουσίες.

Ο Greak Freak τελείωσε την αναμέτρηση με 31 πόντους, 7 ριμπάουντ και 9 ασίστ, επίσης πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο όρτις που πέτυχε double double με 25 πόντους και 12 ριμπάουντ, ενώ ο ο Μίντλετον είχε 20. Ο Θανάσης είχε 4 πόντους, 2 ριμπάουντ, 1 κόψιμο και 1 ασίστ σε 8 λεπτά. Από την άλλη πλευρά για τους γηπεδούχους o Ντουράντ είχε 29 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ, ενώ ο Χάρντεν μέτρησε 16 πόντους, 9 ριμπάουντ, 7 ασίστ.