Μάβερικς – Κινγκς 113-120

Οι Κινγκς πήραν σπουδαία νίκη κόντρα στους Μάβερικς μέσα στο Ντάλας με 120-113, με τον Κώστα Κουφό να πραγματοποιεί καλή εμφάνιση και τον Λούκα Ντόνσιτς να παλεύει μόνος του για τους ηττημένους.

Μάβερικς – Κινγκς 113-120 | to10.gr

Στην πρώτη φετινή εμφάνιση του Ντιρκ Νοβίτσκι στο Ντάλας, οι Μάβερικς δεν τα κατάφεραν απέναντι στους Κινγκς και ηττήθηκαν με 113 – 120. Έτσι μπήκε τέλος σε ένα σερί 11 νικών που είχαν οι γηπεδούχοι στην έδρα τους.

Ο Νοβίτσκι αποθεώθηκε κατά την είσοδό του στο παρκέ, περίπου τρία λεπτά πριν το φινάλε της πρώτης περιόδου ωστόσο περιορίστηκε σε οκτώ λεπτά συμμετοχής και 3 πόντους.

Ο Κώστας Κουφός αγωνίστηκε για 16 λεπτά για τους Κινγκς και είχε 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ κι ένα μπλοκ. Πρώτοι σκόρερ για την ομάδα του ήταν οι Φοξ και Χιλντ που πέτυχαν από 28 πόντους έκαστος.

Για την ομάδα του Ντάλας, ο Λούκα Ντόντσιτς πάλευε μόνος του και τελείωσε το ματς με 28 πόντους (9/15 σουτ, 9/14 βολές, 9 ασίστ και 6 ριμπάουντ).

Τα δωδεκάλεπτα: 31-34, 58-61, 83-93, 113-120