Νετς – Κινγκς 99-104

Οι Σακραμέντο Κινγκς πέρασαν από το Μπρούκλιν επικρατώντας των Νετς με 104-99 και με τον Κώστα Κουφό να κάνει πολύ καλή εμφάνιση.

Οι Κινγκς επικράτησαν μέσα στο Μπρούκλιν των Νετς με 104-99 και έφτασαν το 11-20, με τους αντιπάλους τους να έχουν ρεκόρ 11-19 πλέον.

Ο αγώνας ήταν ντέρμπι από την αρχή μέχρι τη λήξη και κρίθηκε στο τέλος με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τη νίκη λόγω της ευστοχίας που είχαν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Αξίζει να σημειωθεί πως στο ματς ο Κώστας Κουφός ήταν πολύ θετικός, αφού σε 21 λεπτά συμμετοχής είχε 12 πόντους, πήρε 8 ριμπάουντ, έκανε 1 κλέψιμο και έριξε 1 τάπα, αγγίζοντας το double-double.

Κορυφαίος για τους βασιλιάδες ήταν ο Χιλ με 22 πόντους, ενώ πολύ καλός ήταν κι ο Ράντολφ με 21 και ο Μπογκντάνοβιτς με 14 πόντους.

Για τους ηττημένους ο Ντινγουάιντι είχε 16 πόντους και ο Κάρολ 15, ενώ από 14 πόντους σημείωσαν ο Χάρις και ο Χόλις-Τζέφερσον.