ΠΑΡΑΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ
![Οι γεμάτοι περηφάνια σημαιοφόροι Αντετοκούνμπο, Ντρισμπιώτη και η ελληνική αποστολή στην τελετή έναρξης (pics & vid)](https://www.to10.gr/wp-content/uploads/2024/07/GTbswhIW4AAThkx-300x182.jpg)
Οι Παραολυμπιακοί Αγώνες στο Τόκιο ολοκληρώθηκαν με την τελετή λήξης (5/9), και το Παρίσι να λαμβάνει τη σκυτάλη για την διοργάνωση των επόμενων που θα διεξαχθούν το 2024.
Η Ελλάδα εμφανίστηκε στην λιτή τελετή που διοργάνωσαν οι Ιάπωνες, με τον «χρυσό» Νάσο Γκαβέλα και τον συνοδό του Σωτήρη Γκαραγκάνη να κρατούν την ελληνική σημαία, ενώ ο Αντώνης Αρέστη κρατούσε την αντίστοιχη της Κύπρου.